Valentínska zľava do 14.2.

Pozri si našu ponuku

Zľava 20€
za vysvedčenie!

Pozri si našu ponuku

Zážitky na celý život

Pozri si našu ponuku

YouTube - môj život

Pozri si našu ponuku

Pohoda - Jahoda

Pozri si našu ponuku

Denný tábor

Pozri si našu ponuku

Zľava 15€ pre verných

Na splátky už od 20€

Garancia vrátenia platby v dôsledku pandémie

Možnosť využiť rekreačný poukaz

Často kladené otázky

Čo ak bude dieťa plakať?
Občas sa stáva, že menšie a niekedy aj staršie deti odlúčenie od rodičov nezvládnu. Kritický čas je večer, kedy sa majú pripraviť na spánok. Vedúci vedia, ako v takom prípade postupovať. Dieťa sa snažia upokojiť, potešiť, menším deťom povedia rozprávku na dobrú noc, nechajú zažaté svetlo v chodbe a zostanú pri dieťati až dokým nezaspí. Pomáha aj drobná pozornosť za statočnosť, napríklad svietiaci náramok ako odmena.

Verte, že s príchodom ranného slnka sa smútok razom rozplynie a počas nabitého programu počas dňa nie je na slzy čas. Ale ak niektoré dieťa nezvláda situáciu ani počas dňa a nezlepšuje sa to, kontaktujeme rodičov a spolu hľadáme východisko.

Čo ak dieťa ochorie?
V tábore je nonstop k dispozícii kvalifikovaný zdravotník. Akonáhle sa dieťa sťažuje na zdravotný problém, alebo na ňom vedúci zbadá niečo nezvyčajné, odvedieme ho k zdravotníčke. Tá situáciu zhodnotí. Pri slabej bolesti hlavy alebo bruška si nechá dieťa pri sebe na izbe a sleduje ho, pri zvýšenej teplote podá tabletku a taktiež ostáva pri zdravotníčke.

Väčšinou tieto menšie problémy prejdú v priebehu 1 dňa (prípadne počas pár hodín), nakoľko to býva len odpoveď organizmu na únavu, prehriatie, možno obavy z nového... Ak by sa zdravotný stav počas dňa nezlepšil, kontaktujeme rodičov a spoločne situáciu riešime.

Dať dieťaťu mobil?
Nie je možné z našej strany jednoznačne mobil v tábore zakázať. Ak dieťaťu mobil povolia rodičia, preberajú plnú zodpovednosť v prípade jeho straty/poškodenia. Počas programu si deti mobil musia nechať na izbe, alebo si ho môžu uschovať u vedúceho.

Deti poučíme, aby volali len v čase popoludňajšieho voľna-oddychu. Ak sa stane, že deti budú používať mobil na hranie, poprípade volanie, vo večerných hodinách (po večierke), odoberieme im ho. Vyrušujú tým často ostatné deti na izbe, ktoré už chcú spať. Rodičov prosíme, aby deťom volali v odporúčanom čase – 13:00 – 14:00 (je to čas oddychu po obede). Menším deťom neodporúčame volať vôbec, najmä nie vo večerných hodinách. Rodičia môžu kontaktovať hlavnú vedúcu a informovať sa, ako dieťa zvláda tábor.

Ak Vám dieťa zavolá, že sa napr. pohádalo s kamarátom na izbe, alebo sa mu niekto posmieval, skúste ho prosím v prvom rade nasmerovať za jeho oddielovým vedúcim, ktorý určite problém vyrieši. Následne si pokojne preverte vyriešenie situácie. Rodičia často podľahnú panike a okamžite volajú hlavnej vedúcej tábora, ktorá to ale rovnako rieši cez oddielového vedúceho. Ak dieťa správne podporíte, stihne to so svojim vedúcim vyriešiť rýchlejšie a naučí ho to samostatne riešiť problém do budúcna.

Samozrejme, ak to z akéhokoľvek dôvodu nebude doriešené k Vašej spokojnosti, obráťte sa na hlavnú vedúcu/vedúceho. Kontakt na hlavnú vedúcu: 0948/290609.

Čo ak sa dieťa nevie zaradiť do kolektívu?
Každé dieťa je samostatná individuálna bytosť, niekto sa zoznámi s druhými deťmi v priebehu minúty a niekomu to trvá aj dva dni. Od prvého okamihu sa snažíme deťom túto cestu uľahčiť rôznymi zoznamovacími hrami. Všímame si, ako si deti „sadnú“ na izbe a ak nastanú problémy medzi nimi, riešime to v nevyhnutnom prípade aj výmenou. Samozrejme to musí byť prevedené citlivo s ohľadom na všetky deti na dotknutých izbách.

Aj tí najväčší introverti si dokážu nájsť spriaznenú dušu a naši vedúci sú školení, aby vedeli deťom podať pomocnú ruku a správne ich nasmerovať. A ak Vaše dieťa napriek Vašim aj jeho obavám týždeň v tábore zvládne a odnesie si odtiaľ množstvo pekných a veselých spomienok, posilní to jeho sebavedomie a pomôže mu to v budúcnosti v samostatnosti.

Čo ak moje dieťa nespĺňa odporúčaný vek?
Vek, ktorý je uvedený pri jednotlivých táboroch je naše odporúčanie. Samozrejme je možné urobiť výnimku, ak rodič usúdi, že jeho dieťa je na svoj vek vyspelejšie a nestratí sa v staršom kolektíve alebo má v tábore staršieho súrodenca, s ktorým je zvyknuté tráviť čas.

Napíšte nám mail